Szépen gyűlnek az olvasási listámon Taylor Jenkins Reid könyvei, melyek közül negyedik olvasmányom a nemrég magyarul megjelent Egyetlen szerelmeim lett. Az írónő mostanra teljesen meggyőzött arról, hogy mindent szeretnék elolvasni tőle.
Kezdem azt érezni, hogy bármilyen témához nyúl, nem tud melléfogni. A kifejezésmódja, a témái, az érzelmek kifejezése az erőssége. Természetesen muszáj megemlítenem azt is, hogy a szuper fordításnak köszönhetően jön át ennyire a könyveinek hangulata, bár tervezem, hogy eredeti nyelven is fogok tőle olvasni.
Az Egyetlen szerelmeim esetében rögtön a prológusban megismerjük a könyv bonyodalmát, viszont ettől függetlenül nagyon érdekes látni azt, hogy hogyan jut el a történet odáig és utána miként alakul a szereplők sorsa.
A regény azt a kérdést feszegeti, hogy vajon lehetséges-e, hogy az embernek több lelki társa legyen az élete során. Vannak, akik egyértelműen az egyetlen nagy Ő létezésében hisznek, viszont főszereplőnk, Emma Blair nem ebbe a táborba tartozik. Fiatalon, tizenévesen egymásba szeretnek Jessevel, akivel nagyon hamar összeházasodnak és együtt vágnak bele az életbe Kaliforniában, és fedezik fel a világot. Egy váratlan és tragikus fordulat azonban elválasztja őket egymástól, mely után Emmának mindent elölről kell kezdenie: hazaköltözik és a szülei könyvesboltjában vállal munkát.
Erősen érezhető volt a kontraszt a két élete között: a nagyvilági, utazós emlékeket hirtelen felváltja a kisvárosi lét, melyben Emma ugyanúgy megtalálja a helyét. Itt találkozik Sammel, akit a gimnáziumból és a könyvesboltból ismer. Mindig is érezhető volt a kettejük közötti kémia, azonban az élet elsodorta őket egymás mellől és Samnek sosem volt lehetősége közelebb kerülnie Emmához. Most azonban, felnőttként újra találkoznak és kiderül, hogy nagyon sok a közös bennük.
Nagyon tetszett a történetben, hogy az írónő nem egy szerelmi háromszöget akar bemutatni, hanem sokkal inkább azt, hogy minden szerelem más, de ettől függetlenül lehet két embert ugyanannyira szeretni, csak éppen másképp. Taylor Jenkins Reid úgy ábrázolja az emberi kapcsolatokat, hogy azokba az olvasó teljesen bele tudjon helyezkedni, igaziak és teljesen elképzelhetőek legyenek a valóságban is. Ebben rejlik könyvei népszerűségének titka. A szerelem és párkapcsolat témakörén kívül komoly szerepet játszik a regényben Emma kapcsolata a családjával. Egészen gyerekkora óta mindig úgy érezte, hogy ő soha nem lehet elég jó, mindig a nővére, Marie volt az, akire igazán büszkék voltak a szülei. Emma legalábbis így érezte, és talán ez okozta azt, hogy olyan fiatalon Jessevel elhagyta szülővárosát. Visszatérve felnőttként a szüleivel való kapcsolata pozitív irányt vesz, nemcsak a tragédia miatt. Kiderül Emma számára, hogy őt is ugyanúgy szeretik a szülei, és végül úgy hozza az élet, hogy Emma teljesíti a szüleinek azt a vágyát, amit Marienek szántak mindig is: átveszi a könyvesbolt vezetését.
Emma kapcsolata nővérével sohasem volt közeli. Mivel nagyon különbözik a személyiségük, álmaik is teljesen mások. Marie az úgymond hagyományos életcélokat tűzte ki maga elé, férjével és két kislányával nem messze a családtól élnek. Vele szemben Emma kalandvágyó típus, a szabadság és a világ megismerése hajtja minden nap. A két testvér sok éven át távol volt egymástól, földrajzilag és lelki vonatkozásban is. Emma hazaköltözése azonban változást hoz kettejük kapcsolatában és ezeket a részeket különösen élvezetes volt olvasnom. Most már őszinte beszélgetések, bocsánatkérések és szeretet jellemzi a viszonyukat. Emma személyisége a tragédiával és a család közelségével átalakult és már kevésbé vágyik nagy kalandokra. Megismerte az olvasás szeretetét, megszerette a könyvesboltot és teljes mértékben szereti azt az életet, amit Sammel élhet. Ez pozitívan hatott a családi kapcsolataira.
11.15. Readinspo
11.17. Readinspo (extra)
11.19. Csak olvass!
11.21. Csak olvass! (extra)
11.23. Pandalány olvas