11. 24. Kelly és Lupi olvas
11. 26. Pandalány olvas
11. 28. Könyv és más
1. Witching hour - Egy könyv, amelyben szellemek járnak
Ha szellemek, akkor nekem mindig a Harry Potter könyvek világa és a benne élő különleges teremtmények jutnak eszembe. Többek között a szellemek, akik keresztül-kasul lebegnek a Roxfort-kastély termein és sokszor a frászt hozzák a diákokra. Számomra egyikük sem rémisztő, sőt, sokszor Harryék segítségére vannak, kivéve Hóborcot, a káosz és fejetlenség nagymesterét.
2) Töklámpás - egy rémisztő könyv, ami miatt este féltél lekapcsolni a lámpát.
Alapvetően horrort eddig nem nagyon olvastam, viszont a pszichothriller műfaj sokkal inkább nagy kedvencem. Ebből ami számomra egyértelműen a legjobb olvasmányom volt eddig, az Gillian Flynn Holtodiglan című regénye. A krimi kategóriában pedig a legemlékezetesebb olvasmányom anno Agatha Christietől a Tíz kicsi néger. Emlékszem attól tényleg féltem, de közben nagyon-nagyon tetszett is.
Jelenleg pedig Stepen Kingtől olvasom a Carriet, szóval szerintem idén megtaláltam a tökéletes borzongató Halloween olvasmányomat. Szerintem ha horror műajról van szó, akkor Mr. King neve kihagyhatatlan.
3) Zombiapokalipszis - Egy kellően vastag könyved, amivel akár egy (vagy több) zombival is végezni tudnál.
A nagyon vastag kötetek olvasásához ha megvan a kellő hangulatom, akkor imádok belemerülni. Aki elsőként eszembe jut vaskos köteteiről, nem más, mint az egyik kedvenc írónőm, Margaret Atwood. Csak pár hete, hogy megvettem a legújabb, magyarul megjelent kötetét, Égető kérdések címmel. Atwood minden egyes regényében előtérbe kerül a nők társadalmi helyzetet, szerepvállalása. Ebben a könyvében pedig általában véve fontos, a világra nézve égető horderejű kérdésekre keresi a választ. Még nem kezdtem el a kötetet, de nagyon kíváncsian várom.
4) Bosszúállók - Nevezz meg öt könyves karaktert, akikkel cukorkagyűjtésre vagy rémisztgetésre indulnál Halloween estéjén!
A "csokit vagy csalunk" játékra mindenképpen szeretném a csapatomba hívni:
- Augustus Waterst a Csillagainkban a hiba egyik főszereplőjét. Imádom a srác humorát és biztos vagyok benne, hogy a csapat lelke lenne, és a nagy nevetések mestere
- Charliet az Egy különc srác feljegyzései regényből. Charlie nekem olyan, mint egy képzeletbeli kisöcs, természetesen elvinném magammal cukorkát gyűjteni, mert nagyon szerethető karakter és az egyik legnagyobb kedvencem a könyves világban.
- Fred és/vagy George Weasleyt - szerintem egyértelmű, hogy miért őket választanám: mert a Weasley Varázsvicc Vállalat trükkjeikkel még több csokit kapnánk az emberektől.
- Maxet a Stranger Thingsből, akihez Brenna Yovanoff Mad Max Hawkinsban című könyvét kötöm. Max az egyik legbátrabb és vagányabb karakter a sorozatból, és mindemellett jófej is, így ott a helye a csapatomban.
- Hermione - rá azért esett a választásom, hogy egyrészt erősítse a lány vonalat a csapatban, másrészt ő az egyik legtehetségesebb boszorkány a varázslóvilágban, muszáááj velünk jönnie egy ilyen eseményre
Egyértelműen az egyik kedvenc Stranger Things karakterem szeretnék lenni, aki Eleven. Nem a rövid hajú, fiús változatát választanám, hanem a 3.évadból a sárga-fekete ruhás stílusát.
Az biztos, hogy lenne rengeteg faragott tök, illetve színes dísztökök, valamint pókhálók, ijesztő villogó szemű pókokkal. Esetleg beszereznék pár csontvázat kiállítani, meg biztosan lennének Stranger Things ikonikus tárgyak: kattogó állóóra, demogorgon bábuk, persze egy ember nagyságú Vecna sem hiányozhat a dekorációból. Már csak az a kérdés, hogy ezután mennyit tudnék aludni. :D
Nyereményjáték
Képek forrása: Pinterest, saját
Egy nagyon impozáns, érdekesnek tűnő könyv, és főleg amiatt voltam kíváncsi rá, mert nagyon érdekel, hogy mit tud Mr. King, a horror királya. Sok-sok regénye utána nagyon érdekes volt arról olvasni, hogy hogyan születnek meg a fejében a történetei alapjai, honnan érkezik az ihlet és az ötletek a regényeihez. Stephen King elsősorban a horror műfajában alkot, azonban számtalan regényt írt más műfajokban is. Én eddig csak a Halálsoron című kötetét olvastam, de még is így is nagyon érezhető volt, hogy milyen az írói stílusa, a hangvétele és a jövőben biztosan többet szeretnék olvasni tőle. Vannak olyan történetei, amiket valószínűleg nem tudnék végigolvasni (Pl.: Kedvencek temetője), de e könyv hatására jópárat feljegyeztem magamnak, amiket mindenképpen (pl: Carrie, A ragyogás).
A könyv nagyon közvetlen hangvételű, megszólítja az olvasót és végig ilyen marad. Nagyrészt arról ír benne King, hogy milyen életesemények, körülmények játszottak szerepet az első írásainak elkészülésében, milyen küzdelmekkel kellett szembenéznie ahhoz, hogy megtanuljon kifejezően írni és felkeltse az olvasó figyelmét. Részben ez egy önéletrajz, sok információt megtudhatunk róla, viszont kimondottan ez mégsem életrajz, hiszen a középpontjában az írás áll és mindent ehhez kötve mesél el.
Ráadásul a könyvben vannak részek, ahol konkrétan megmutatja, hogy ha egy adott egy szöveg, mire érdemes figyelni, és utána elolvashatjuk az általa átírt, javított szöveget. Abszolút egy inspiráló könyvet olvashatunk tőle, amitől nekem kedvem támadt az íráshoz, legalábbis régóta terveztem, hogy elkezdek valamit írni, például novellákat. Az javasolja King, hogy írjunk minél többet, mert két dolog van, ami szükséges egy igazán jó írás megszületéséhez: az, hogy sokat olvassunk (részemről ezzel nincs gond :D), és az, hogy gyakoroljuk az írást. Miről írjunk? Bármiről, amit észlelünk a világban, amit ismerünk, amihez érzéseket kapcsolunk és ami érdekel minket.
Képek forrása: Pinterest