2024. május 17., péntek

BLOGTURNÉ: Carley Fortune - Várlak a tónál


Már itthon is megjelent Carley Fortune legújabb sikerkönyve, a Várlak a tónál. A romantikus második esély történetről a Blogturné Klub bloggerei mesélnek, és ha szerencséd van, a könyv egy példányát meg is nyerheted.

A fülszöveg
Találkozzunk ​egy év múlva… És ezúttal ne hagyj cserben!
Fern Brookbanks felnőtt életének túl nagy részét pazarolta arra, hogy Will Baxteren agyaljon. A húszas évei elején mindössze egy napot töltött együtt a bosszantóan szívdöglesztő és idealista művésszel egy véletlen találkozásnak köszönhetően. Az időzítés rossz volt, a kémia viszont tagadhatatlan: minden titkukat és álmukat megosztották egymással, és megfogadták, egy év múlva újra találkoznak. Fern elment a megbeszélt helyre. Will nem.
Évekkel később, harminckét évesen Fern élete kicsit sem hasonlít arra, amit egykor elképzelt magának. Ahelyett, hogy meghódítaná a nagyvárost, édesanyja tóparti panzióját vezeti, hiába fogadta meg hajdanán, hogy erre soha nem kerülhet sor. Az egész hely egy káosz, ráadásul az ex-pasija a menedzser.
Fernnek szüksége van egy tervre – egy mentőövre. Meglepetésére ez épp Will képében érkezik, aki kilenc év késéssel, kezében bőrönddel toppan be, készen arra, hogy segítsen. Talán a férfi az egyetlen, aki megérti, min megy keresztül. De hogyan is bízhatna ebben a drága öltönyös látomásban, aki cseppet sem hasonlít arra a fiatal srácra, akit annyi évvel ezelőtt megismert? Will titkol valamit, és Fern már abban sem biztos, hogy tudni akarja, mit.
De tíz évvel ezelőtt Will Baxter megmentette Fern Brookbankset. Vajon képes lesz most a nő viszonozni a szívességet?

Kiadó: Magnólia Kiadó
Megjelenés éve: 2024
Oldalszám: 336
Fordította: Kéri Andrea
Moly-adatlap: itt
Megrendelheted: itt


Mikor először találkoztam ezzel a könyvvel, azonnal olyan érzésem volt, hogy ez egy nosztalgikus, kedves és szép történet lehet, a könyvet elolvasva pedig bebizonyosodott, hogy tényleg ilyen.
A rózsaszín, kissé elmosódott borító egy tavat és párt ábrázolva olyan érzést kelt, hogy ők épp emlékeket idéznek fel és régi történeteket mesélnek egymásnak és fontos pillanatok részesei leszünk olvasás közben.

A könyv helyszíne Kanada, egy kisváros, ahonnan a főszereplő lány, Fern elköltözik Torontóba, tanulni és dolgozni. Édesanyja halála után megörökli az otthonát jelentő szállodát egy csodálatos tó partján, ahova millió emlék köti. Egyszerre örömteli és fájdalmas visszatérnie arra a helyre, ahol a gyerekkora nagy részét töltötte. Az emlékek súlya nagyon megnehezítik számára a visszatérésre, pedig régi barátok várják őt ide.
A gyász szomorúsága rányomja bélyegét a mindennapokra és a döntést súlyosabbá teszi a szálloda jövőjével kapcsolatban. Miután anyukája olyan sokat tett ezért a helyért, ez volt az élete nagy munkaja, Fern nehezen válik meg tőle. Ugyanakkor nem szeretne a városban elni, itt maradni, vagyikaz új felfedezésre,ami jelenleg Toronto számára.
A szállodában dolgozik gyerekkori barátja és ex-barátja, Jamie, akivel megmaradt a jó viszony és a szálloda egyik stabil pillérek jelenti a fiú. 
Azonban egy fiú felbukkan a múltból is: Will, akivel Fern 10 évvel ezelőtt egyetlenegy napot töltött el közösen Torontóban. Akkor megígérték egymásnak,  hogy egy év múlva a szállodában találkoznak. A lány otthont, várta őt, azonban Will nem jött el. Most viszont ki tudja milyen okból itt van, és készen áll a feladatra, hogy a szálloda fennmaradásában segítsen.

Fern teljesen össze van zavarodva, túl sok minden történik egyszerre vele, igazi érzelmi hullámvasút visszatérni a tóhoz, miközben Will folyamatosan a közelében szeretne lenni. Válaszokat nem adott, hogy miért tűnt el tíz évre és most miért van itt. Fern mégis azt érzi, hogy nagyon jó, hogy eljött. Van kivel megosztani az aggodalmait a szállodával kapcsolatban, közben pedig felidézik az együtt eltöltött egy napjuk emlékeit. 
Nagyon szerettem belemerülni ebbe a történetbe, mert a szereplőket könnyű volt megkedvelni és úgy éreztem, mintha én is ott ülnék velük a tóparton és egy pohár ital mellett beszélgetnénk.




Nyereményjáték

Carley Fortune romantikus sikerkönyvei az Agave Kiadó testvérkiadójánál, a Magnólia Kiadónál jelennek meg, ahol sok-sok romantikus történet vár még rátok. A mostani játékunk során ilyen Magnóliás könyvekből találtok idézeteket. A feladatotok, hogy kitaláljátok mely könyvről van szó, és jelöljétek a rafflecopter doboz megfelelő sorában. A helyes kitöltők között a könyv egy példányát sorsoljuk ki.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

A feladványom:
"– Maga idióta.
– Mondjon valami újat."


a Rafflecopter giveaway

A turné állomásai
05.15. Kitablar
05.17. Pandalány olvas
05.19. Sorok Között

2024. május 9., csütörtök

BLOGTURNÉ: Amber Smith - Amilyen akkor voltam


Amber Smith nagy sikerű regénye hazánkban a Magnólia kiadó gondozásában jelent meg Amilyen akkor voltam címmel. Edennel megtörténik a legrosszabb dolog, ami egy nővel történhet, majd végigkövethetjük, hogy a gimnáziumi évek során hogyan próbálja feldolgozni egymaga ennek a tragikus éjszakának az eseményeit. A kiadó jóvoltából nektek is lehetőségetek van 1 példányt nyerni a könyvből, ehhez nem kell mást tennetek, mint bloggereinkkel tartani és helyesen megoldani a feladványokat.

A fülszöveg
Eden ​legszívesebben visszamenne az időben. Arra a bizonyos napra. Hogy mindent másképp csináljon: ne nevessen a srác poénjain, kerülje a pillantásait az este folyamán, és mindenképpen zárja be a hálószobája ajtaját.
A szóban forgó éjszakán ugyanis Edent a bátyja legjobb barátja megerőszakolta, a lány világa pedig összeomlott. Ami egykor egyszerű volt, most komplikálttá válik. Amit Eden egykor szeretett – akit egykor szeretett –, most gyűlöli. Amit egykor igaznak vélt, abból most hazugság lett. Már semminek sincs értelme, és bár Eden tudja, hogy el kellene mondania valakinek a történteket, nem képes rá. Ezért inkább eltemeti. Azzal az emberrel együtt, aki valaha volt.
Amber Smith provokatív bemutatkozó regénye feltárja a trauma által ejtett mély sebeket, és megmutatja egy fiatal lány erejét, aki megküzd a kamaszkor csalódásaival és elviselhetetlen fájdalmaival, az első szerelemmel és az első szívfájdalommal, a megszakadt és újraélesztett barátságokkal, miközben megtanulja elfogadni a túlélés erejét, amelyről nem is tudta, hogy ott rejtőzik a szívében.

Kiadó: Magnólia
Megjelenés éve: 2024
Oldalszám: 368
Fordító: Kéri Andrea
Moly-adatlap: itt
Megrendelési link: itt





Amikor egy olyan komoly történettel találkozom, mint az Amilyen akkor voltam regény, mindig kell egy kis idő, hogy a történet dolgozzon még bennem és véleményt tudjak róla alkotni a könyv befejezése után. Ez a történet azért ennyire erős és jelenleg egy nagyon-nagyon felkapott könyv, mert egy olyan fiatal lány traumáját mutatja be, aki akármelyikünk lehetne.

A 14 éves Eden élete teljesen átlagos: tanul, kamaszodik, legjobb barátnőjével tölti szabadidejét. Minden alkalommal izgatottan várja haza bátyját a főiskoláról, akivel tart legjobb barátja, Kevin is. Szinte családtagnak számít, évek óta Eden szülei szinte gyerekükként kezelik a fiút. Eden csodálattal tekint a fiúra, amolyan kislányos ábránddal egészen addig, amíg karácsonykor a fiú be nem oson a szobájába és megerőszakolja. Pontosan tudja, hogy Eden nem fog szólni senkinek erről, mert fél és ezzel visszaélve megfenyegeti a lányt. Eden világa teljesen összeomlik, a biztonságos otthon nem biztonságos többé és idő alatt fel kell nőnie ahhoz a lánynak, hogy ezt a traumát túl tudja élni.

Látszólagos jó kapcsolata a szüleivel valóban csak felszínesnek bizonyul, hiszen ők semmit sem vesznek észre másnap és Eden nem mer szólni senkinek az egészről. Ez rögtön az elején kiderül és itt nagyon feszült lettem, bár nyilván én felnőtt fejjel máshogy gondolkodom, mint ez a fiatal, ijedt kislány, akinek az élete soha többé nem lesz már ugyanaz.
A fülszöveg provokatív történetként hivatkozik a könyvre és ez szerintem teljesen jogos állítás, hiszen első perctől kezdve azt éreztem, hogy legszívesebben megráznám és rákiabálnék Edenre, hogy végre mondja el valakinek a történteket, még meglenne a bizonyíték is Kevin ellen, ha időben szól a szüleinek. Vagy reménykedtem, hogy legalább a bátyjának elmondja, de nem, sajnos ez sem történt meg.

Ekkor végképp tudatosult bennem, hogy tényleg nem könnyű olvasmány lesz ez a könyv. Azt természetesen teljesen megértem, hogy a fiútól való félelme miatt nem beszélt senkivel Eden, viszont én valószínűleg egy ekkora volumenű dolgot nem tudtam volna magamban tartani a félelem ellenére sem. Összeszorult a szívem jópár jelenet során, amikor pusztán a félelme miatt nem beszélt őszintén a lány és rengeteget őrlődött magában. Ráadásul ahogy az várható volt, szerette volna elnyomni az egész trauma emlékét, elfojtani az érzéseket és ilyenkor különösen jó lett volna, ha valaki őszintén mellette áll.
Felbukkant egy fiú, Josh, akinél szintén reménykedtem, hogy talán ő lesz a megfelelő ember Eden szívéhez, de a fiú kedvessége sem volt elég biztonságos számára, hogy megnyíljon. 

Sokszor jutott eszembe olvasás közben, hogy hol vannak Eden szülei, miért nincsenek jelen, miért nem kommunikálnak eleget a lányukkal, hogy feltűnhessen nekik a viselkedésbeli változás és így kérdéseket tehetnének fel Edennek. Nem hibáztatom őket, de valahol egy kicsit mégis. Mert lehet, hogy az írónő úgy próbálta bemutatni ezt a családot, mint egy teljesen rendben működő családot, azonban a párbeszédeik alapján egyáltalán nem ezt éreztem. Edennek se a szüleivel, se a bátyjával nincsen szoros viszonya, pedig elmondás alapján a bátyját istenítette. A főiskola és távolság miatt ez megváltozott.

Ahogy telik az idő, Eden egyre távolodik attól a borzalmas éjszakától és egyre vadabb dolgokba kezd: bulik, alkohol, drog, kétes barátságok, és persze jönnek a fiúk. Ezek mindegyike ideig-óráig elfeledteti vele Kevin tettét, de megnyugodni soha nem tud. Önromboló életmódja környezetének is feltűnik és a spirál megállíthatatlan, ahogy egyre nagyobb lesz Eden. Nagyon drukkoltam neki, hogy még ha ennyi idő után szinte nincs mit tenni, valakinek végre meséljen és kommunikáljon. Ennek hiánya végigvonul az egész regényen: se a szüleivel, se a bátyjával, se a legjobb barátnőjével, se Joshsal nem beszélget igazán Eden. Egyedül talán Josh az, akinek egy kicsit jobban meg tud nyílni, de vele sem egészen úgy alakulnak a dolgok, ahogy a lány szeretné.

Vajon van kiút ebből az egészből és egyszer maga mögött tudja hagyni annak a szörnyű estének az emlékét Eden?

A kiadó pont tegnap jelentette be, hogy érkezik a történet folytatása és ez különösen jókor jött, mert nagyon érdekel, hogyan folytatódik a lány története. Terveztem angolul elolvasni, de így akkor magyarul fogom, a júniusi Könyvhéten fog megjelenni a második kötet, Amilyen most vagyok címmel.




Nyereményjáték

A nyereményjátékban olyan könyvek után nyomozunk, amelyekben szintén valamilyen trauma jelenik meg. A ti feladatotok, hogy az idézet alapján kitaláljátok melyik könyvről van szó és a címét beírjátok a rafflecopter dobozba.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Feladványom
“Ennyit a „minden rosszban van valami jó” szarságról.”

A turné állomásai
04.29. This is my (book) universe
05.01. Könyv és más
05.03. Utószó
05.05. Kitablar
05.07. Milyen könyvet olvassak?
05.09. Pandalány olvas
05.11. Zakkant olvas
05.13. Spirit Bliss Sárga könyves út
05.15. Sorok között

2024. április 28., vasárnap

BLOGTURNÉ: Angie Cruz - Meg ​ne fulladj egy pohár vízben


Vajon milyen nehézségekkel kell megküzdenie egy egyedülálló anyának, aki bevándorlóként érkezik New York-ba? Erre a kérdésre keresi a választ Angie Cruz Meg ​ne fulladj egy pohár vízben című regényében. Ismerjétek meg Cara Romero történetét, kinek sorsa a szociális munkásával folytatott beszélgetéseken keresztül bontakozik ki előttünk, tartsatok velünk a nyereményjáték állomásain, és nyerjétek meg a Libri Kiadó által felajánlott példányt!

A fülszöveg
„A ​nevem Cara Romero, és azért jöttem ebbe az országba, mert a férjem meg akart ölni.”
Így kezdődik Cara története, aki évtizedekkel ezelőtt egyedülálló anyaként, a kisfiával érkezett New York latin-amerikai bevándorlók által lakott negyedébe. Azt hitte, élete végéig a helyi lámpagyárban fog dolgozni, ám ötvenes éveinek közepén váratlanul elveszíti az állását, ami végzetes lehet számára, hiszen tartalékai nincsenek, a munkanélküli segély véges, szerény lakásának bérleti díját pedig fizetnie kell.
Állást kellene találnia mielőbb, és ebben hivatott segíteni őt az a kormányprogram, amelynek keretében Cara heti rendszerességgel találkozik egy szociális munkással. A találkozók során Cara, ez a melegszívű, életvidám asszony csak mesél és mesél: küzdelmekkel teli életéről, a barátairól, a családjáról, a bevándorlók apró-cseprőnek tűnő, mégis egész világokat romba dönteni képes ügyeiről, örömökről és bánatokról, arról, milyen az, ha valaki napról napra a társadalom peremén kénytelen egyensúlyozni.
Cara áradó mesélőkedve, szeretnivalóan esendő személyisége valósággal magával ragadja az olvasót, aki végig azon izgul, hogy Cara élete és sorsa egyenesbe jöjjön. Angie Cruz elképesztően fontos regényt írt, amelynek minden sora empátiára és emberségre tanít.
„Lulú adott egy doboz papír zsebkendőt. Bekapcsolta a rádiót. Bekapcsolta a tűzhelyet is, hogy vacsorát főzzön nekem, és azt mondta, addig maradok, ameddig szeretnék, para desahogarme. Sosem hallotta ezt a szót? Azt mondta, dominicana. Nem ért spanyolul? Ó, csak egy kicsit. Oké. Desahogar: kiszakadni, addig sírni, hogy már egyáltalán ne kelljen sírni.
Mindenesetre amikor Fernando elment, Lulú olyasmit tett értem, amit még a húgom, Ángela sem tenne. Amikor Ángela látta, hogy sírok, azt mondta, Bolhából csinálsz elefántot. Megmondom magának, Ángela hideg. De milyen hideg! Pfft! Nem érez irántam semmit. Lulú más. Ő megértette, hogy sírnom kellett, amíg ki nem szakadt, ami bennem volt.
Látom, hogy jegyzetel. Mennyi jegyzet. Igaz, írhat rólam könyvet, mert amit én megéltem, annak száz fejezete van.”

Kiadó: Libri Kiadó, 2024
Oldalszám: 220, puhatáblás
ISBN: 9789636041939
Eredeti cím: How Not to Drown in a Glass of Water
Fordította: Mesterházi Mónika
Moly-adatlap: itt
Megrendelheted: itt




Bár sosem éltem külföldön, kicsit mégis el tudom képzelni, hogy mennyire nehéz lehet beilleszkedni egy új világba, egy másik kultúrába és új otthont teremteni. Cara Romero több évtizede él New Yorkban és a mai napig minden egyes napja egy küzdelem. Különösen most, hogy két éve nem talál munkát. Ez minden értelemben nagyon veszélyes számára: elsősorban a számlák és az albérlet fizetése, másodsorban a mentális egészsége miatt. Egy program keretén belül lehetősége nyílik arra, hogy állást találjon, ha eljár egy szociális munkáshoz, és minden ülést vele végigül.

Ez alatt az idő alatt megismerjük Cara személyiségét, családi körülményeit és a múltját. Komoly traumák hordozói a nő, aki minden erejével a fennmaradásért küzd. Latin-Amerikából volt férje elől menekült, aki erőszakos és agresszivitásával veszélyeztette felesége és egyetlen fiúk életét. Ekkor döntött úgy Cara, hogy bármi áron, de jobb életet akar biztosítani maguknak. New Yorkba költözni nagy feladat, rengeteg kihívással jár. Magasak az árak, szigorúak a lakástulajdonosok, és a nyelvet sem beszéli igazán.
Fiával való kapcsolatára rányomja bélyegét az átélt trauma, és Cara nem könnyű természete. Nekem ő sokszor olyan a regényben, mint aki mindent mindenkinél jobban akar tudni. Őszintén szólva a való életben rendkívül idegesítenek a hasonló személyiségek. Fernandót is ez készteti arra, hogy megszüntesse anyjával való viszonyát és elköltözzön otthonról.
Cara magára marad, azonban a házban, ahol él, jópár barátja lakik, így mindig zajlik az élet körülötte. Testvére és a gyerekek jönnek, vagy épp az egyik szomszéd, van kire sütni-főzni, és van kivel kávét inni.
A kötetben számos olyan oldal van, ahol konkrét állásajánlatok, interjúkra való felkészítő kérdéssorok szerepelnek és a legtöbbnél olvasható Cara válasza is, ezek nagyon szórakoztatóak voltak. Cara nem egy lelkizős nő olyan értelemben, hogy tettrekész, nem gondolja túl a dolgokat, csak csinálja.
Ez a rövid kötet nem egy nagyívű regény, mégis átad egy olyan érzést, hogy értékeljük és becsüljük meg azt a keveset is, amink van, és tegyünk azért, hogy jobb legyen az életünk, minden körülmény között.



Nyereményjáték

Mostani nyereményjátékunkban olyan regények nyomába eredünk, melyekben szintén központi téma a bevándorlók helyzete. Minden állomáson találtok egy-egy idézetet, a ti feladatotok pedig, hogy a rafflecopter-doboz megfelelő helyére beírjátok a könyv címét!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Feladványom
“Nem kellenek a könnyek. A távozása előtti napokban és indulása reggelén mosolyognia kell, hogy emlékezhessenek a mosolyára.”


a Rafflecopter giveaway

A turné állomásai

04.26. Könyv és más 

04.28. Pandalány olvas

04.30. Spirit Bliss Sárga könyves út

05.02. KönyvParfé

05.04. Szembetűnő


2024. április 11., csütörtök

BLOGTURNÉ: Lucy Score - Amit magunk mögött hagyunk


Az érzéki romantikát, szívszorító drámát és humort elegyítő Knockemout-sorozat harmadik részéből kiderül, hogy még egy rosszfiú is megtalálhatja a boldogságot a megfelelő nő mellett.

A fülszöveg
Lucian Rollinsnak két célja van: a bosszú, és hogy eltörölje azt a foltot, amelyet abuzív apja ejtett családja nevén. Élete éppolyan élre vasalt, mint személyre szabott öltönye, nincs benne helye kételynek és felesleges érzelmeknek. Kivéve, ha egy tűzrőlpattant kisvárosi könyvtárosról van szó…
Sloane Walton tökéletesen tudja, mi rejlik Lucian - csekély számú barátjának Luce, ellenségei tömegének Lucifer - ördögi szépségű vonásai mögött, elvégre együtt nőttek fel, amíg egy sötét titok el nem választotta őket. Valami azonban mégis a férfihoz vonzza, és amikor veszekedésük előjátékba csap át, egyikük sem bánja meg a történteket.
Sloane viszont családot akar, míg Luciannek esze ágában sincs továbbörökítenie magát, mivel jól tudja, hogy a tönkretett férfiak tönkretett nőket hagynak maguk után. Képtelen lenne ártani Sloane-nak, de képtelen elhagyni is őt. Egy dologra viszont képesnek kell lennie: megvédeni szerelmét bármi áron.


Kiadó: Pioneer Books
Fordító: Bótyik Bettina Zora
ISBN: 9786156644213
Oldalszám: 696 oldal, kartonált
Moly-adatlap: itt
Megrendelheted: itt




Lucy Scoretól második olvasmányom a Knockemout-trilógia befejező kötete lett, Amit magunk mögött hagyunk címmel. Hasonlóan az előző kötethez, ez a könyv is egy 700 oldalas monstrum, viszont ugyanolyan könnyen olvasható, szórakoztató stílusú regény. A harmadik könyv két főszereplője Sloan és Lucian, akik gyerekkoruk óta ismerik egymást, mivel mióta világ a világ, egymás szomszédjai. Sloan szülei rendes, kedves embereik, akik nagyon szeretik és féltik két lányukat, velük szemben Luciannek sajnos sosem volt ennyire könnyű az élete. Apja gyerekkora óta bántalmazta őt és édesanyját, fizikailag és verbálisan ugyanúgy, míg egy nap fia fel nem lépett ellene.
A korrupt rendőrség természetesen a "tisztes családapát" nem tartóztatta le, helyette Luciant állították be bűnösnek. És itt lép be a képbe Sloan igazságérzete, melynek köszönhetően nem hagyta cserben a fiút és az ekkor történt események örökre megalapozták kettejük alakuló kapcsolatát.

Eltelt huszonhárom év, felnőtt emberekként úgy alakult, hogy továbbra is szomszédok, Sloan már egyedül lakik a szülői otthonban, Lucian pedig ingázik két város között. Sloan a városi könyvtárban dolgozik, szabadidejét gyakran tölti könyvek társaságában, szívvel-lélekkel dolgozik Knockemout városi könyvtárának jobbátételén, miközben támogatja családját is. Édesapja, a szeretett Simon nemrég elhunyt és történetünk innen indul. Visszaemlékezések és a jelen váltakozva mutatják be a cselekményt. Sloan apja olyan volt Lucian számára, mint egyfajta pótapa, aki törődik vele és szereti, a fiú gyakran menekült a szomszédba zűrös otthoni helyzete elől és ez örökre Sloanhoz fogja kötni, bármi is történik közöttük a jövőben.
Sloan karaktere nagyon tetszett első perctől fogva, egyrészt a könyvek és életmódja miatt, könnyen bele tudtam képzelni magamat a helyzetébe apja elveszítésekor. Stabil támasza volt mindig a férfi és egy óriási űrt hagyott maga után. 
Lucian sokkal keményebb karakter, aki sokáig ellenállt annak, hogy bármilyen érzelmet kimutasson. Ő a rejtélyes férfi, aki komoly üzlete által fürdik a jólétben, de ezzel sosem kérkedik, titokban anyagilag segítséget jut a könyvtárnak és ezáltal Sloannek, illetve a lány apjának is. Érezni lehetett már a történet elején, hogy idő kérdése, és meg fogja mutatni az érzelmesebb oldalát is.

Nagyon szerettem olvasni a tinikori, 23 évvel ezelőtti fejezeteket, mert ott még kevésbé volt bonyolult a kapcsolatuk, és  megismerkedésüket végignézve csak mosolyogni tudtam. Még úgy is, hogy a fiú súlyos családi helyzetben van. A későbbi hadakozás okát nem teljesen tudtam megérteni, Lucian ennyire önfejű legyen és évekig egy olyan sérelmet cipel magával, ami már régen feloldódhatott volna. 

A könyvben van egy nyomozásos szál is, ami meglepő módon számomra valahol félúton elveszett. Mármint elkezdtek nyomozni, történtek dolgok, és a végén lezárásra került a szál, viszont az volt az érzésem szinte végig, hogy ez csak egy mellékszál és nem merült bele az írónő ennek kifejtésébe. Sajnálom, mert izgalmas krimi jelleget adhatott volna a könyvnek. Így viszont egy kissé túlírt, romantikus, erotikával megfűszerezett történetet kaptunk. Ilyen nagyterjedelmű regényben nem elég a romantika és a kisvárosi légkör megteremtése, bármilyen jó is ez önmagában. A krimi vonalat erősíteni kellett volna, mert a végefelé azt éreztem, hogy van még hátra kb 100 oldal, de igazából a történet feloldása már megtörtént, vajon mi értelme van sok oldalon leírni bármit is.
Egyébként ez egy könnyen olvasható, remek stílusban megírt történet, viszont be kell vallani, hogy romantikus regénynek tényleg túl hosszú.




Nyereményjáték

Mostani blogturnénk minden állomásán a Knockemout sorozat valamely főszereplőjének családnevét kell összeállítanotok a közreadott, megkevert betűkből, majd beírni a rafflecopter megfelelő rubrikájába, méghozzá a keresztnévvel kiegészítve. A ráadás kérdés megválaszolásával pedig még tovább növelhetitek a nyerési esélyeteket! 😉

(Figyelem! A válaszok utólag nem módosíthatóak. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertes sorsolására kerül sor. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Feladványom:
AOLNTW

a Rafflecopter giveaway


A turné állomásai:
04.02. Angelika blogja
04.05. Fanni’s Library
04.08. Kelly & Lupi olvas
04.11. Pandalány olvas

2024. január 30., kedd

BLOGTURNÉ: Ann Liang - Ez most az igazi


Ann Liang első magyarul megjelent regénye Kína fővárosába, Pekingbe kalauzol el minket, ahol Eliza új lakóhelyén próbál boldogulni és túlélni a gimnázium kihívásait. Egyezséget köt a gimi sztárjával, a színész Caz Szunggal és egy szórakoztató, romantikus ifjúsági történet bontakozik ki a könyv oldalain. Tartsatok bloggereinkkel és esélyetek nyílik nyerni egy példányt a kötetből!

Eredeti cím: This time it’s real
Kiadó: Cartaphilus Könyvkiadó
Megjelenési dátum: 2023. szeptember 26.
ISBN: 9789632669212
Oldalszám: 336
Fordító: Boros Bianka
Moly-adatlap: itt
Megrendelheted: itt

A fülszöveg
Eliza ​Lin a tinédzserek átlagos életét éli – már ha átlagosnak lehet nevezni azt, hogy édesanyja munkája miatt évente költöznek, így a tizenhét éves lánynak folyamatosan új iskolatársakat kell megismernie, most épp egy pekingi nemzetközi iskolában. Ám miután élete szerelmének megtalálásáról szóló esszéje hirtelen virálissá válik, Eliza arra eszmél, hogy ő az osztály sztárja, ráadásul kedvenc magazinja kínál gyakornoki lehetőséget számára. Igazi tündérmese… leszámítva azt az apróságot, hogy Eliza semmiféle szerelemre sem talált, sőt még valódi kapcsolata sem volt. Esszéje teljes egészében kitaláció, no de az igazi művészet úgyis hazugság, nem?
A lebukástól rettegő lány alkut köt az iskola szépfiújával, a modell és színész Caz Szunggal; segít neki megírni a felvételi esszéit, cserébe pedig az eszeveszetten jóképű fiú a barátjának adja ki magát. Caz álompasinak bizonyul: feltűnően üzenget neki az osztályban, megnevetteti Eliza kishúgát, és megmutatja neki Peking legjobb helyeit.
Ám Eliza jövőről szőtt gondos tervei veszélybe kerülnek, amikor a kapcsolat kezd túl meggyőzővé válni. Mit tegyen: kövesse az álmait azon az áron is, hogy beleszakad a szíve?




Régóta terveztem, hogy ázsiai területen játszódó történetet olvassak és Ann Liang első magyarul megjelent regénye teljesen ideális választásnak bizonyult. Abban reménykedtem, hogy a Pekingben játszódó történet közelebb hozza hozzám Kínát, ami mindig is egy távoli, ismeretlen kultúra volt számomra. Ez részben megvalósult.

Az Ez most az igazi történetének középpontjában egy fiatal lány, Eliza áll, aki családja gyakori költözésének következő állomásaként kerül Pekingbe és éli teljesen átlagos életét, próbál beilleszkedni a gimnáziumi közegbe.
Nagyon szereti a könyveket és az írást, és örök álmodozó lévén egy iskolai esszéjéhez kitalál magának egy olyan fiút, akiben ilyen fiatalon már megtalálta az igaz szerelmet. Minden idilli közöttük, romantikusabbnál romantikusabb randikra mennek, teljesen az összhang...legalábbis papíron. És természetesen ahogyan az lenni szokott, ez az írás kikerül az internetre és reggel arra ébred Eliza, hogy a telefonja szinte felrobban a sok értesítéstől, mert az iskola nagy része olvasta az írását. Mindenki abban a hitben él, hogy Eliza valamilyen lila ködben él a tökéletes barátjával. Messzebb nem is lehetnének az igazságtól! Így kerül képbe a történet másik szereplője, Caz Szung, aki bár még csak gimnazista, de már is komoly filmszerepeket tudhat magáénak és egyre inkább elismerik színészi tehetségét. Egy véletlen folytán egyezséget kötnek Elizával, hogy Caz eljátssza a lány tökéletes képzeletbeli barátját. Könnyű kitalálni, hogy mi lesz a történet vége, mégis végig nagyon szórakoztató, kedves történetet kap az olvasó.

Abszolút tudtam azonosulni Eliza karakterével, aki egy erősen introvertált, szégyenlős lány, és az általa írt történetekben talál igazán magára. Ijedtsége teljesen jogos, amikor az irománya kikerül a nagyközönség elég, hiszen a legbelsőbb gondolatait olvasni és lehet bírálni fogják az iskolatársai. Ebben Caz nagy segítségére lesz közvetlen természetével, nyitottságával, hiszen ő a suli legnépszerűbb fiúja, mindenki kedveli, a lányok pedig folyamatosan arra törekednek, hogy a srác figyelmét legalább egy kicsit felkeltsék. Bár Caz tisztában van a népszerűségével, mégis megmarad végig a szerethető és kedves srácnak, aki az egész filmes karrier előtt is volt. Eliza és Caz között működik a kémia, szerettem a beszélgetéseiket, és pl azt a részt, ahol Caz megvédte Eliza kishúgát. 

Azt sajnálom egy kicsit, hogy olvasás közben nem tudtam meg többet a kínai kultúráról, pedig ebben erősen reménykedtem. Azonkívül, hogy párszor elhangzottak kínai szavakat, amiket egyébként nem magyaráztak meg - , nem éreztem nagy különbséget egy európai vagy amerikai romantikus történethez képest. Ezt sajnálom, de biztosan fogok még olvasni ázsiai könyveket, szóval ettől még ez az ifjúsági könyv nagyon olvasmányos és tetszett.




Nyereményjáték

A könyv főhőse Eliza mellett Caz Szung, a fiatal színészpalánta. A srác elismert színész már ilyen fiatalon, szinte folyamatosan filmet forgat. Ehhez kapcsolódva a nyereményjáték során három olyan filmcímet kell kitalálnotok, melyek mindegyike a könyv helyszínén, Pekingben játszódik. Minden állomáson segítségetekre lesz egy-egy kép a filmekből és nincs más dolgotok, mint a rafflecopter megfelelő sorába beírni az adott film címét. Sok sikert mindenkinek!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

A feladványom
A turné állomásai
01.30. Pandalány olvas
02.01. Könyv és más
02.03. Hagyjatok! Olvasok!